Neredeyse% 90’ı çocukların barlarda slot makinelerine erişimini engelleyemedi!

[pokareview_tablelist sort="title" num="10" size="small" style="normal" show_free_spins="false" counter="false" filters="false" score_style="percentage"]

Neredeyse% 90'ı çocukların publarda slot makinelerine erişmelerini engelleyemez!

… Çalışmanın sonuçları, seçilen pubların neredeyse% 90’ının çocukların 18+ puanla slot makinelerine (yuvalar) erişimini önleyemediğini göstermiştir. Lisanslı kuruluşlar ve yerel polisle yakın işbirliği içinde çalışan kumar komisyonu, çocukları oyun bağımlılığı riskinden korumak için tasarlanmış mevcut mevzuatı test etti …

… Slot makinelerindeki (barlarda) C kategorisindeki çocukların oyunun yasaklandığı ve personelin bu tür eylemleri bastırması yasal olarak kabul edilmektedir …

… Ayrıca, bir yaş sınırını gösteren net uyarı işaretleri yayınlanmalıdır!

Son derece endişeli:

Ulusal Lisans Konferansı’nda konuşan Kumar Komisyonu Program Direktörü Helen Rhodes sonuçları açıkladı ve aşağıdakileri söyledi.

… “İngiltere genelinde barların yetişkinler için amaçlanan slot makineleri oynamayı durduramadığından son derece endişeliyiz. Yayıncı sahiplerini, çocukları ve ergenleri korumaya yönelik yasalara uymak için hemen önlemler almaya şiddetle teşvik ediyoruz. Önemli bir iyileştirme bekliyoruz Daha ileri incelemeler sırasında ve gereksinimlere uymayanlar için gerekli önlemleri desteklemek amacıyla lisans kuruluşlarıyla işbirliği yapmaya devam edeceğiz. “

Kağıt üzerine tüy:

“Seçici kontroller” yaptıktan sonra, UKGC yayıncılık endüstrisine bir mektup gönderdi, burada çalışmalarının sonuçlarını belirledi ve durumda acil bir iyileşme çağrısı yaptı. Mektup aşağıdaki gibi gönderildi:

“Sevgili Ticaret Derneği

Yuva makinelerindeki yaşı kontrol etmek C kategorisinde (sadece yetişkinler için) barlarda

Haziran 2018’de, kumar komisyonu (bundan böyle komisyon olarak anılacaktır), çocukları ve gençleri bu yönde yürütülen işe dayanarak, çocukları ve gençleri kumar tehlikelerinden korumak için ek yükümlülükler benimsemiştir.

Komisyon, “Çocuklar, Gençlik ve Kumar” konusundaki en önemli konuyla ilgili özel öneriler için uzman danışmanlarına – Sorumlu Kumar Stratejisi Konseyi (RGSB) – döndü. Komisyon, halihazırda yapılmış ve RGSB önerilerine güvenerek, çocuklara ve ergenlere zarar verme riskini azaltmak için uygun korumayı vurguladı.

Komisyon, çocukların RGSB önerilerinde belirtilen çok çeşitli sorunları çözmek için onunla birlikte çalışmaya karşı korunmasından sorumlu olan herkesi çağırdı. Belirlenen önlemler arasında, çocukların ve ergenlerin kumar oynamaya erişim ve tanıtımı sorununu çözme ihtiyacı vardır.

Bu nedenle, son altı ay boyunca, Komisyon, İngiltere genelinde lisans organları ile birlikte, 18 yaşın altındaki kişilerle saldırı tüfeklerinde oyunun önlenmesi gerekliliklerine PBC uyumunun denetimlerini gerçekleştirdi. Bu denetimler, komisyonla çalışmak için kaynaklarını gönüllü olarak tahsis eden lisans organlarının (ve ticaret standartlarına sahip çalışanlar) liderliği altında gerçekleştirildi.

Ara sonuçlar oldukça endişe vericidir ve toplumun çıkarları doğrultusunda bunları derhal yayınlamanın gerektiğine inanıyoruz. Şu anda, başarısızlıkların payı 61 testin sonuçlarının% 89’udur. Bu, alkol veya tütün gibi yaşa bağlı kısıtlamalara sahip çoğu ürün için% 70-85 oranıyla karşılaştırılabilir.(Kaynak: Yasal servis).

Çeklerin gerçekleştirildiği barlar, yerel önceliklere dayalı lisans gövdesi tarafından belirlenmiştir. Başarısızlık yüzdesi ya lisans organları arasında veya [büyük] barlar ve bağımsız şirketler arasında önemli ölçüde farklılık göstermemiştir. Sonuçlar eşit derecede kötüydü.

Kısaca yasal bir pozisyonu belirtirseniz, 2005 Azat Oyunları Yasası’nın 46. maddesine göre (bundan böyle – Yasa)

(1) Bir kişi, bir çocuğu veya bir gencin kumar oynamasına davet ederse, güçlendirir veya izin verirse veya izin verirse bir suç işler. ”

Madde 284’e göre, lisans gövdesi istisnayı iptal edebilir (lisanslı bir odada slot makineleri sağlama):

Diyerek şöyle devam etti: “Bu yasa uyarınca bir suç odada işlendi.”

Komisyon, kulüplerdeki slot makineleri için bir uygulama kodu [1] yayınlamıştır ve yasaların 24. maddesine uygun olarak alkol satışı için lisanslı binalar. Bu kod uyarınca, izin koşulu şunlardır:

Diyerek şöyle devam etti: “Odada bulunan tüm slot makineleri, kullanımlarının bu kontrolü (bar veya salon personeli dahil) veya başka şekillerde içeren personel tarafından kontrol edilebilmesi için odada böyle bir yerde bulunmalıdır.”

Kodun 3. 1. Bölümü, çocukların ve ergenlerin kumar oyunlarına erişim konusunda olumlu bir uygulama oluşturmaktadır:

“İzin sahipleri, küçükler arasında kumar oynamayı önlemeyi amaçlayan prosedürler getirmelidir. Bu, aşağıdaki prosedürleri içermelidir:

  • Küçüklere sunulan kişilerin yaşının kontrolleri
  • Kabul edilebilir bir kimlik belgesi sunamayan kişilere girişin reddedilmesi.

İzin sahipleri, ilgili tüm çalışanların küçükler arasında kumarın önlenmesi konusundaki sorumluluklarını anlamaları için tüm makul önlemleri almalıdır. “

Komisyon, Yerel Makamlar Birliği ve Galler Yerel Makamları Birliği, çocukların ve gençlerin kumar oynamaya erişimini gösterdikleri sonuçlar ve bariz riskler konusunda çok endişelidir. Önümüzdeki aylarda ek kontroller yapılacaktır.

Endüstri temsilcilerini ve ticaret derneklerini, sonuçları durumu iyileştirme ihtiyacının ciddi bir göstergesi olarak algılamaya şiddetle teşvik ediyoruz. Alınan önlemlerin gelecekteki testlerin sonuçlarında önemli bir iyileşmeye yansıtılmasını bekliyoruz.

Komisyonun çocukların ve gençlerin sorunlarına yönelik daha geniş ilgisinin bir parçası olarak, lisans kuruluşlarını, kendilerine verilen izin koşullarına uymayan operatörlere karşı daha fazla eylemde ve tereddüt etmeden destekleyeceğiz. Eğer gerekli olduğu ortaya çıkıyorsa, kulüplerde ve barlarda slot makinelerinin kullanımının uygulama kodunda değişiklik yapın “.

Richard Watson, Hukuk Sağlığı İcra Direktörü. “