Kumar davranışı ve farklı oyuncu türlerinin incelenmesi

[pokareview_tablelist sort="title" num="10" size="small" style="normal" show_free_spins="false" counter="false" filters="false" score_style="percentage"]

Kumar davranışının incelenmesi, 2005 yılında Rus şirketi IMA Konsonlama tarafından, kumar işinin ülkede geliştiği zaman gerçekleştirildi. Gençlerden emeklilere kadar neredeyse herkes kumar oynadı. Her yaştan insanlar kumar oynamaya duyarlıdır. Ve işadamları ve ev hanımlarının oranları önemli ölçüde farklı olsa da ve kumar bağımlılığının kökenleri oldukça farklı uçaklar yatıyor olsa da, kumar mekanizmaları benzer şekilde çalışıyor. Bu durumun oyun işinin sahiplerinin onların beğenisi olduğu açıktır. O günlerde, oyun işinden elde edilen kâr yılda en az 6 milyardı, ancak casino sahiplerinin bu gelirle yurtdışında gayrimenkul satın aldığı ve birisinin son tasarruflarını kaybettiği bir durum vardı. Öyleyse neden kumar psikolojik tuzağına düşüyoruz? Bir insanı yönlendiren ve böyle bir mani bir hastalık olabilir mi? Ve eğer öyleyse, kitlesel bir fenomen olabilir mi? Büyük ölçekli bir çalışma birçok soruyu cevapladı. Ankete katılanların% 70’i kendilerine kumarbaz diyor. Sadece% 4, 8’i kendilerini kumarbaz olarak kabul etti. Bir başka ilginç gerçek, farklı insanların kumarın özünü farklı şekilde formüle etmeleridir. Bazı insanlar için kumar oynamak, oyuna katılım ve rekabet, liderlik arzusu yoluyla kendini gerçekleştirme olarak algılanır. Diğerleri için, bir kişi kesinlikle her şeyi tehlikeye atmaya hazır olduğunda ve duramadığında heyecan aşırı bir şeydir. Formülasyonlar hakkında bu kadar farklı bir anlayışla, anketin deneklerin gerçek resmini ve psikolojik portrelerini yansıtmayabileceği açıktır. Çalışmanın yazarları

Profesyoneller

Profesyonel kumarbazlar ciddidir. Onlar için kumarhaneye gitmek işe gitmek gibidir. Aynı zamanda, kaybetmek bir felaket olarak görülmez – daha ziyade iş, mevcut masraflar veya “iş” ile yatırım olarak algılanır. Para kazanmak, bu insanlar geçimini sağlar ve hayatta başka bir şey yapmazlar. Genellikle belirli bir yöntemin takipçileridir, bunlar bir noktada oyunda bankayı kırmalıdırlar. Bunlar, konuyu her taraftan iyice inceleyen matematiksel hesaplamalı bilimsel teorilerin takipçileridir. Onlar psikolojik etkinin ince bilenleridir ve bu alanda ustaca ustalaşırlar, aksi takdirde kar olmayacaktır. Oyuncular profesyonelleri, özellikle insanların psikolojisinde iyi bilgilidir. Duygular tarafından yönetilmezler ve kesinlikle rasyonel bir hesaplamaya sahiptirler. Minimum risklerle uzun bir oyun oynarlar ve belirleyici bir anda saldıran bir şahin haline gelirler. Ana olan şey doğru anı seçmektir ve oldukça iyidirler, aksi takdirde uzun süre oynayamazlar.

Entelektüel oyuncular

Entelektüel oyuncular, oyun oynamanın kalpleri için değerli hoş bir eğlence olduğu insanlardır. Sırayla entelektüel oyuncular da gruplar halinde sınıflandırılır. Bunlardan biri, oyunun “özel” bir zevk olduğu yerleşik işadamlarını içeriyor. Bu süreçte risk ve oyunun sürecinden etkileniyorlar. Büyük miktarda para kaybederek duygusal bir sarsıntı yaşayacaklar. Uzun zamandır ülkemizde iş yapmanın aşırı olduğu günler ve adrenalin deneyimlemek herkesi istiyor. İş istikrarlıdır ve sürekli bir gelir getirir ve bu öngörülebilir refahtan mide bulantısı haline gelir. Oyun Spice’i hayatlarına getiriyor. Koşulların buna hiç atmadığı durumlarda sinirleri gıdıklayabilirsiniz. Şans için kavrarlar ve bu nadir anlarda mutlu hissederler. Bir kişinin araba kullanması gerekir. Oyun onlar için o sürücü olur. Protestan etiğine göre, sadece Tanrı tarafından seçilenler başarılı olabilir, bu yüzden şans cennetten onlara bir armağan gibidir, eğer isterseniz Tanrı’nın bir işareti. Bu gruptaki başka bir oyuncu türü oyun yoluyla kendilerini gerçekleştirmeye çalışır. Bunlar, yeteneklerine rağmen toplumda çok başarılı olmayan ve oyunda bu boşluğu telafi etmek isteyen insanlar. Oyunu kazanmak potansiyellerini kanıtlamanın bir yoludur.

Kendiliğinden oyuncular

Kendiliğinden oyuncular zaten oyuna bağımlı olan bağımlısı oyunculardır. Oyun onların yaşam tarzı. Onlar için kazanmak, tüm arzularını yerine getirmenin ve artık sıkı çalışma ile geçimini kazanamamanın bir yoludur. Kendilerini zenginleştirmek için kendilerini kaybetmeye ve kumar oynamaya devam etmiyorlar. Bu tür insanların güdüleri kıskançlık ve freebies bulma girişimidir, ancak bu “freebie” tüm kaynaklarını yiyor. Şans uğruna kazanmazlar, ama tabiri caizse, kumarhaneyi cezalandırmak, tüm başarılı insanlardan intikam almak, onları büyük bir ödülle atlamak istiyorlar. Kendiliğinden oyuncuların çok yaralı bir egosu var ve kullandıkları tüm pozisyonlar yıkıcı. Keyifli davranırlar ve buna rağmen, fikirlerinde sınırlıdırlar ve büyük düşünmüyorlar.

Çıkış yapan kimse

Kumar oynamayı bırakanlar – bu genellikle bir oyuncu her şeyi kaybettikten sonra olur. Büyük meblağlar için oynamama kararı alırlar, bu yüzden önceden belirlenen belirli bir miktar kaybederlerse kumar kuruluşundan ayrılırlar. Aynı zamanda, kazanma uğruna değil, süreç olmasına rağmen düzenli olarak oynamayı bırakmazlar. Adrenaline ihtiyaç duyuyorlar.

Durum Oyuncuları

Statü oyuncuları, arkadaşlarınızla şirket için oynuyor. Bu çalışmanın bulguları da ilginçti. Tüm gruplardan oyuncular oynamaya başladı çünkü kendilerini bir şekilde kanıtlamaları gerekiyordu. Tüm oyun severler tatmin olmuş hissetmediler. Araştırmacılar, gerçekleşen ihtiyaçlar toplumda, oyun tesislerinin arka plana geri döneceği sonucuna varıyor çünkü bu sorunlar bununla ilgili olmayacak. Bu ifadeye katılıyor musunuz?