Bir kumar danışmanı seçerken dikkatli olun

[pokareview_tablelist sort="title" num="10" size="small" style="normal" show_free_spins="false" counter="false" filters="false" score_style="percentage"]

Kumarda başarı elde eden herkesin, kendisi farkında olmasa bile bir akıl hocası veya akıl hocası vardı. Bazı insanlar kitap okur, böylece yazarlarının öğrencileri olurken, diğerleri doğrudan daha deneyimli oyunculardan tavsiye ister. Birçok poker oyuncusu ünlü oyuncuların tarzını kopyalar, düzenli olarak turnuvaları katılımlarıyla izler. Diğerleri zıt stratejiyi seçer ve kendilerini tekrarlamamak için kötü poker oyuncularının hatalarından öğrenirler. Her durumda, farkında olmadan bile kumar oynamaya karar verirseniz, diğer insanlardan öğrenmeniz gerekecektir. Kumarda, yeni başlayanların kendi üstünlük hissini bir kenara bırakabilmeleri ve bazı eğitim materyallerinden veya uzman tavsiyelerinden yararlanma fırsatını kaçırmamaları gerekir. Dört ana kumar uzmanı türü vardır:

  • Yeni gelene öğretme ve yardım etme arzusu olan uzmanlar.
  • Birine öğretmek ve yardım etmek için olumsuz veya zayıf motivasyona sahip uzmanlar.
  • Gerçekten öğretme ve yardım etme arzusu olan sahte uzmanlar.
  • Birine öğretmek ve yardım etmek için negatif veya zayıf motivasyona sahip sahte uzmanlar.

İlk gruptan gelen mentorların en iyisi olduğunu fark etmek bilge bir adam gerektirmez, ancak her zaman diğerlerinden yararlı bir şey öğrenebilirsiniz.

Belki de kavramların tanımlarıyla başlamalıyız. Sözde sözde varlık nedir?”Sözde” kelimesi Yunan kökenlidir ve yanlış, hayali bir şeyi göstermeye hizmet eder. Bir sahte deneyin, gerçekten çok az şey bilen, ancak bazı konularda kendini çok yetkin olarak gören bir kişi olduğu ortaya çıkıyor. Bazen bu tür insanlar bilgilerinin sınırlı olduğunu fark etmezler, bazen sadece bazı bencil amaçlar için uzman gibi davranırlar.

Temsilcileri, bilgi ve motivasyona sahip olmadan başkalarına öğretmeye çalışan böyle bir kategori de var. Bunu neden yapıyorlar? Bazen böyle bir uzman rakibiniz olabilir, bu durumda hedefi açıktır – sizi oyunda tutmak, ancak sizi zayıf bir rakip yapmak. Ayrıca, görevleri yeni müşteriler eğitimi içeren bir casino çalışanı olabilir, ancak kumarbazın kurumu yenmesine yardımcı olacak oyunların bu tür sırlarını açıklamayacağı açıktır. Kumarhaneden finansal destek, kusurlu bilgileri yayınlamak için kitap yazarlarından da finansal destek alabilir.

Sözde uzmanlar ve onları nasıl tanıyacağım

Birine öğretmek ve yardım etmek için olumsuz veya zayıf bir motivasyona sahip sahte bir uzman, elbette, tüm uzman türleri için en az yararlıdır, ancak aynı zamanda oldukça yaygındır. Karşı ya da ile oynadığınız bir arkadaşınız bile olabilir. İnsanlar farklıdır, eğer onunla kumarhaneye giderseniz ve doğrudan rekabet etmek zorunda değilseniz, bu kişi ondan daha kötü oynamanızı isteyebilir ve çok iyi tavsiye vermeyecektir. Böyle bir uzmandan sadece oyunun kurallarının minimum açıklamasını öğrenmek için yararlıdır, daha fazlasına güvenmeyin.

Neyse ki, çoğu arkadaş içtenlikle yardım etmeye hazır olan dürüst insanlar olarak ortaya çıkıyor. Bununla birlikte, düşük kaliteli bilgi almaktan bağışık değilsiniz, çünkü bir kişi öğretmek ve yardım etmek istese bile, yine de sahte bir işbirliği olabilir, çünkü bilgisi sınırlıdır. Bir kişinin kendi web sitesi, blogu, kumar oynamaya adanmış olsa bile, onları yüzde yüz anladığı anlamına gelmez. Sonuçta, basılı kitaplar bile genellikle saçmalıklar yazdırır, web kaynakları hakkında ne söylenir.

“Bilgi eksikliği tehlikelidir” – bu eski ifade bizim durumumuzda çok uygulanabilir. Herhangi bir strateji kitabı okumaya başlamadan önce, yazar, inceleyenler ve yayının kendisi hakkında olabildiğince çok şey bulmaya çalışın. Yayın çok saygın ve popüler değilse, oldukça vasat yazarları olabilir. Bazı Vassy Pupin tarafından yapılan bir inceleme, Howard Schwartz’ın saygın bir yayından, Gambler’ın Kitap Kulübü’nden bir incelemeye kıyasla hiçbir şey değildir

Birine öğretmek ve yardım etmek için olumsuz veya zayıf bir motivasyona sahip uzmanlar, maalesef, yukarıda bahsettiğimiz sahte uzmanlardan çok daha yararlı değildir. Bir kişinin bir konuyu mükemmel bir şekilde bilmesi nadir değildir, ancak daha fazlasını yapmanın ve bunu yapmak için hiçbir teşviki yoktur, çünkü sadece minimumları başkalarıyla paylaşırlar. Bazı kumarhaneler tam kuruluşta kitap satıyor. Açıkçası, kumarhane, kazan-kazan değilse, en azından gerçekten etkili stratejileri yayınlayan materyalleri satmayacak.

Gerçekten yardım etmek ve öğretmek isteyen uzmanların listesi maalesef çok kısa. Çoğu zaman blackjack, poker ve video poker oynamaları konusunda uzmanlaşırlar, yani her şeyin şansla karar verilmediği oyunlarda ve oyuncu tarafında belirli bilgi ve becerilere ihtiyacınız vardır. Ancak yine de, bu türe ait uzmanlar aziz olarak kabul edilmemelidir. Birçoğu para susuzluğu tarafından yönlendiriliyor, bu yüzden sırlarını paylaşmayı kabul edecekler, ancak para için. Daha az yetkin ve etik meslektaşlarından farklı olarak, bu uzmanlar Altın Dağlar vaat etmese de, yararlı ve yüksek kaliteli malzemeler sağlayabilirler.